Niezawodny partner
w dziedzinie bezpieczeństwa przemysłowego

Elektrotechnika przeciwwybuchowa

wstecz

 Innowacyjna ochrona przeciwwybuchowa 

 

Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie doboru i kompletacji urządzeń zgodnie z obowiązującymi zasadami i normami dotyczącymi eksploatacji urządzeń w strefach zagrożonych wybuchem. Zapewniamy pełne wsparcie projektowe i dokumentacyjne podczas realizacji inwestycji w zakresie urządzeń rozdzielczych, sterowniczych oraz systemów oświetleniowych.

 

Jesteśmy przedstawicielem firmy R.Stahl Schaltgerate w Polsce - lidera w produkcji urządzeń do stref zagrożonych wybuchem.

 

R. STAHL zajmuje czołowe miejsce w ochronie Ex wśród światowych firm produkujących i dostarczających urządzenia i systemy iskrobezpieczne do obwodów automatyki, osprzęt elektroinstalacyjny oraz oświetlenie do stref zagrożonych wybuchem. Obszarami zastosowań są platformy wiertnicze, rafinerie, zakłady chemiczne i farmaceutyczne, oczyszczalnie ścieków oraz sektor okrętowy. 

 

  

Dział produkcyjno-montażowy

Wychodząc naprzeciw potrzeb obecnych i potencjalnych klientów, ASE umożliwia produkcję z indywidualną specyfikacją, puszek i skrzynek łączeniowych, kaset oraz rozdzielni w wykonaniu przeciwwybuchowym. Produkcja odbywa się zgodnie autoryzacją oraz licencją wydaną przez f. Stahl Schaltgerate GmbH wiodącego producenta urządzeń elektrycznych Ex. Gotowe wyroby spełniają najnowsze wymagania pod względem obowiązujących przepisów ATEX oraz IECEx. 

 

Zapewniamy najwyższą jakość wykonania dzięki inwestowaniu w wyspecjalizowany park maszynowy m.in: wytłaczarki hydrauliczne do otworowania pod wpusty kablowe, stanowisko do nawiercania otworów w obudowach w wykonaniu, przeciwwybuchowym, stanowisko do przygotowywaniai wydruku tabliczek znamionowych i etykiet ostrzegawczych, stanowiska montażowe oraz stanowisko kontroli jakości.

 

Nadzór nad działem produkcyjnym prowadzony jest przez Jednostkę Notyfikowaną Głównego Instytutu Górnictwa, która potwierdziła spełnienie obowiązujących przepisów w zakresie produkcji urządzeń w wykonaniu przeciwwybuchowym wydając certyfikat ATEXQ.